Talaş Siperliği

Talaş siperliği kategorisi olarak bilinen torna, freze, matkap talaş koruma siperlikleri. Aşağıda örnek bağlantıları görüntüsü torna talaş muhafazası ve freze talaş muhafazaları olarak derlenmiştir. Masaüstü matkap, sütunlu matkap talaş korumamaları da stoktan hemen teslimdir.

Makinenizin detaylarını modelini bildirmeniz halinde size doğru talaş siperliği temini gerçekleştirebiliriz. Freze Örnek Videosu.

Torna Freze Matkap Tezgahları için özel dizayn edilmiştir

 1. 1
  Torna koruyucu siperliği

  Torna siperliği ayna üzeri : Torna tezgahı ayna üzerine montajı yapılarak aynaya bağlı parçadan sıçrayabilecek talaş ve parçaları engelleyerek operatörün iş güvenliğini sağlamaktadır.

  Torna siperliği kater önü : Torna tezgahı kater (kalemlik) önüne monte edilerek aynaya bağlı parçanın elmas uç ile kesilmesi esansında operatörün iş güvenliğini sağlamaktadır.

 2. 2
  Freze koruyucu siperliği

  Freze tezgahları için iş mili önüne gelecek şekilde özel dizayn edilmiştir. İş mili ile operatör arasında duran talaş siperliği polikarbon ısıya ve darbeye dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Parça işleme esnasında sıçrayabilecek talaş parçalarından operatörü korumaktadır.

 3. 3
  Matkap koruyucu siperliği

  Matkap tezgahları için iş mili önüne gelecek şekilde özel dizayn edilmiştir. İş mili ile operatör arasında duran talaş siperliği polikarbon ısıya ve darbeye dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Parça işleme esnasında sıçrayabilecek talaş parçalarından operatörü korumaktadır.

talaş siperliği torna

Torna ayna üzeri talaş siperliği uygulama örneği.

torna örnek 1

Torna ayna üzeri ve kater önü talaş siperliği ugulama örneği.

freze örnek

Freze talaş siperi uygulama örneği.

Torna tezgahları talaş siperlikleri

Freze ve matkap tezgahları talaş siperlikleri

 1. İletişim Bilgileri

  +90 532 203 92 42

  info@guncelmakina.com

 2. Talaş siperleri iletişim ve sipariş formu

Torna ayna koruyucuları
Torna kater önü koruyucuları

İş Güvenliği Önlemleri

 • Makine ve tezgâhlarda bütün hareketli kısımlar ile transmisyon tertibatlarının uygun koruyucular içine alınması esastır. Bu koruyucuların, yerlerinden çıkarılması, özelliklerinin bozulması, onarım ve bakımdan sonra yerlerine takılmaması yasaktır.
 • Bütün kayışlar, kasnaklar, miller, dişliler v.s., uygun şekilde korunmalıdır.
 • Operatörün istenmedik temasını önlemek için, tornanın aynası ve üzerindeki irtibatlardan fırlayan talaş,parça vb çarpmasını önleyen bir şeffaf koruyucu bulunmalıdır.
 • Kalitesiz torna mandalları emniyetli mandallarla değiştirilmelidir.
 • Fırlayan çapak ve yağ damlacıklarına karşı daima gözlük veya yüz siperi kullanmalıdır

Devamı..

error: Content is protected !!