Blog

Mart 15, 2018

Freze Tezgahı Düzenli Bakım Talimatları

Elektrikli takım tezgahların bakımına başlamadan önce mutlaka elektrik bağlantısı devre dışı bırakılmalı ve üzerine bakımdadır uyarı yazısı ile bakım çalışması olduğu belirtilmelidir.  AÇMAYINIZ TEZGAH BAKIMDA!!

Blog 0 Comment
Mart 6, 2018

Torna Kater Önü Siperlik

Torna tezgahları için kater önü iş güvenliği koruyucu. Yeni üretimini yaptığımız kater önü korucunun birçok torna tezgahı modeline uyumluluğu nedeniyle tercih edilmektedir.

Blog 0 Comment
Şubat 22, 2018

İkinci el torna tezgahı

İkinci el torna tezgâhları Torna tezgâhlarında aranılan özelliklerden birisi, hacmi ve boyutu büyük parçaların işlenmesi sırasında parçanın nitelik kaybetmesini önlemektir.

Blog 0 Comment
Şubat 10, 2018

Üniversal torna tezgahı bakım talimatları

Herhangi bir tamir ve bakım öncesi torna tezgahının ana şalteri kapatılmalıdır. Ana şalter bu konuda yetkisiz birisi tarafından devreye alınmaması için üzerine uyarı yazısı asılmalıdır. AÇMAYINIZ TEZGAH BAKIMDA!!

Blog 0 Comment
Ocak 3, 2018

Kılavuz Çekme

Deliklere diş açmada kullanılan takım çeliğinden yapılmış ve sertleştirilmiş, üzerinde kesici dişler bulunan aletlere kılavuz denir. Bir kılavuz şu kısımlardan meydana gelmiştir. Kılavuz ekseni : Kılavuz boyunca merkezden geçen doğrudur. Pah : Vidalı gövdenin ucundaki konikleştirilmiş kısımdır. Kesme yüzü : Sırtın ön tarafında, oluğun meydana getirdiği yüzeydir. Dış merkez : Buna kılavuz ucu da denir […]

Makina Bilgi 1 Comment
Aralık 18, 2017

Eksantrik Pres Tezgahları

Preslerde yapılacak işlemler soğuk şekil verme ve sıcak şekil verme işlemleri olarak genel anlamda iki şekilde gerçekleştirilebilir. Bunlar operasyon gereği karar verilmesi gereken durumdur.

Makina Bilgi 0 Comment